Na co uważać wybierając biuro podróży na wyjazd w podróż poślubną

 

Podejmując decyzję o turystycznym wyjeździe za granicę, często całe zaufanie dajemy wybranemu biurowi podróży. Zanim się jednak to uczyni, warto poświęcić trochę czasu i sprawdzić dokładnie, gdzie i z kim chcemy się wybrać w podróż.

 

Sprawdź miejsce, do którego chcesz się wybrać

Obecnie w wielu miejscach na świecie jest zaogniony konflikt wojenny lub wewnętrzny. Chociaż jeszcze jakiś czas temu niektóre miejsca były potencjalnie bezpieczne, dzisiaj już ze wglądów bezpieczeństwa lepiej je unikać. Nie przeszkadza to jednak biurom podróży sprzedawać wakacji do tych miejsc. Tak jest np. z Egiptem. Dlatego koniecznie trzeba sprawdzić obecną sytuację polityczną w danym państwie, nawet, jeżeli biuro podróży zapewnia, że jest bezpiecznie.

Ministerstwo Spraw Zewnętrznych na bieżąco monitoruje stan bezpieczeństwa w państwach na świecie i ostrzega o potencjalnym bezpieczeństwie na swojej stronie. Warto się tam udać, aby upewnić się, że nic nam nie grozi.

 

Drugim elementem, na który należy zwrócić szczególną uwagę jest system wyznaniowy w walizka podróżnadanym państwie. Państwa takie jak Malediwy czy Katar są bardzo rygorystyczne pod względem wierzeń, i chociaż lecąc tam oczekuje się raju na ziemi, może okazać się, że to będzie piekło, gdyż w takich miejscach za ateizm grozi nawet kara śmierci.

Propozycję bezpiecznych miejsc na podróż poślubną można znaleźć na http://podroz.net.pl/gdzie-pojechac-w-podroz-poslubna/

 

Jak sprawdzić biuro podróży przed wylotem

W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, czy biuro podróży działa legalnie. Można to sprawdzić na stronie ministerstwa. Chociaż nie jest to zasadą, warto wybrać biura podróży, które są już na rynku wiele lat, i które nie przejawiają oznak rychłego bankructwa.

Należy czytać ze szczególną uwagą zawieraną umowę z biurem podróży. Zwróć uwagę, czy są zapisy mówiące o standardzie hotelu, wyżywieniu, dodatkowych usługach. Bardzo ważny jest zapis mówiący o ubezpieczeniu w razie nagłego wypadku i hospitalizacji. Leczenie za granica może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych, dlatego jeżeli umowa nie zawiera ubezpieczenia, trzeba ja wykupić we własnym zakresie, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.

0 comments