Tysiącletni Wrocław to doskonałe miejsce na studiowanie turystyki

Turystyka i rekreacja to ciekawy kierunek dla osób, które nie potrafią usiedzieć w miejscu i lubią kontakt z ludźmi. Na wybór wrocławskich uczelni często decydują się młodzi ludzie szukający edukacji na wysokim poziomie. Co jeszcze ma do zaoferowania Wrocław?

 

Czy Wrocław to miasto przyjazne studentom?

 

Podejmując decyzje dotyczące przyszłości i preferowanego kierunku studiów, wiele młodych ludzi pragnie zdobyć jak najlepsze wykształcenie i decyduje się na wybór prestiżowych uczelni. Często wiąże się to z koniecznością opuszczenia rodzinnej miejscowości i przeprowadzki do większego, dalej położonego miasta.

 

Wrocław to nieustannie rozwijające się miasto, które chętnie odwiedzane jest przez turystów z całego świata. Jest to również jest to miejsce, które często wybierają młodzi ludzie podejmując decyzję o rozpoczęciu studiów. Wrocław jest przyjazny dla studentów, oferując wiele udogodnień takich jak sprawna komunikacja, smaczne i tanie jedzenie oraz wiele zniżek. Bogata oferta uczelni wyższych, ciekawe zabytki i wiele ciekawych miejsc w których można rozerwać się po zajęciach sprawiają, że Wrocław to jedno z najpopularniejszych miejsc do studiowania, nie tylko Turystyki i Rekreacji.

 

We Wrocławiu organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych. Zapewnia to rozrywkę na najwyższym poziomie. Mocną stroną miasta jest również dobrze zorganizowana komunikacja miejska. W godzinach szczytu popularne linie posiadają dodatkowe kursy, dzięki czemu każdy student może zdążyć na zajęcia. Od studentów Turystyki i Rekreacji wymaga się sprawności fizycznej, co wspiera system wypożyczalni rowerów w mieście. Rowery do wynajęcia to sposób na omijanie korków i szybkie poruszanie się po wąskich ulicach.

 

Dlaczego warto studiować turystykę we Wrocławiu?

 

Turystyka i Rekreacja to przyszłościowy kierunek, a jego absolwenci mogą zdobyć pracę w kraju lub za granicą. Jest to propozycja dla aktywnych osób, które lubią podróże, kontakt z ludźmi i posiadają dobrą organizację pracy. Cenną umiejętnością jest również znajomość więcej, niż jednego dodatkowego języka.

 

Wrocław to bardzo dobre miejsce do studiowania Turystyki i Rekreacji. Kierunek ten jest częścią oferty ok. dziesięciu uczelni wyższych. Wrocławskie uczelnie zdobywają wysokie miejsca w rankingach edukacji w Polsce i oferują kształcenie na wysokim poziomie jak studia na Uniwersytecie Ekonomicznym http://www.ue.wroc.pl/wydzial_ne/6922/specjalnosc_turystyka_w_biznesie_miedzynarodowym_ii.html. Absolwenci uczelni z Wrocławia są cenieni przez pracodawców, co znacznie poprawia ich szanse na rynku pracy.

WROCLAW, POLAND - APRIL 02, 2016: Aerial view of Wroclaw. Illumi

Co wyróżnia Wrocław na tle innych miast?

 

Mocną stroną jest atmosfera miasta. Wrocław może poszczycić się ponad 1000-letnią historią i licznymi zabytkami. Miasto znalazło się w pierwszej dziesiątce miejsc wartych odwiedzenia w rankingu prestiżowego brytyjskiego dziennika The Guardian. Pozwala to na obserwację z bliska jak wygląda dobrze zorganizowany ruch turystyczny.

 

W tym studenckim mieście wyczuwalny jest również splot wielu kultur, przywiezionych przez studentów z całego świata. Zamieszkanie we Wrocławiu jest więc okazją do kontaktu z cudzoziemcami, co jest bardzo przydatnym doświadczeniem dla studentów turystyki.

 

 

0 comments