Sklep rowerowy stacjonarny czy internetowy

Nowy rower i pierwsza przejażdżka to wielka przyjemność dla każdego właściciela dwóch kółek. Jednak wybór miejsca zakupu bicykla dla części rowerzystów jest tak samo problematyczny, jak wybór konkretnego modelu. Wiele osób waha się, gdzie kupić swój wymarzony jednoślad – sklep rowerowy online, czy może sklep stacjonarny? Jakie są wady i zalety tych miejsc oraz które jest lepsze?

 

Internetowy sklep z rowerami

 

Ceny w sklepach z rowerami online są bardzo konkurencyjne w porównaniu z salonami stacjonarnymi. Zwykle oferują tańsze rowery i nagradzają lojalnych klientów rabatami. Sklep rowerowy online zwykle kusi różnorodnymi promocjami, jak np. duża zniżka weekendowa lub promocja dnia na wybrany asortyment. E-sklep z rowerami oferuje szeroki wachlarz produktów, dostępnych za kilkoma kliknięciami w klawiaturę. Gdy w żadnym ze stacjonarnych salonów nie znajdziemy wymarzonego modelu, niemal pewne, że będzie on dostępny w sieci. Kupując jednoślad w Internecie, nie mamy możliwości zobaczyć go na żywo ani odbyć próbnej jazdy, co jest dużym minusem. Dlatego wśród kupujących powszechna jest praktyka oglądania roweru, czy osprzętu w sklepie stacjonarnym, a następnie zakup tego samego produktu w sieci.

 

Sklep z rowerami online działa w myśl zasady: szybko i tanio, często też oferuje gratisowe przesyłki. Kolejnym plusem jest możliwość realizacji zakupów o każdej porze dnia i nocy, nie musimy się martwić, czy po pracy zdążymy do sklepu przed jego zamknięciem, bo sklepy internetowe są otwarte całodobowo.

Stacjonarny sklep rowerowy

 

Największą zaletą tego typu sklepu ze sprzętem rowerowy jest fizyczna obecność profesjonalnego sprzedawcy, często pasjonata i jego fachowa pomoc na miejscu. Możliwość dopasowaniu roweru do naszych warunków fizycznych na żywo, testowa przejażdżka to ogromny plus stacjonarnych punktów. Kupując osprzęt, akcesoria, czy rower, będąc osobiście w sklepie bierzemy to, co widzimy.

 

Sklep rowerowy online niesie ze sobą ryzyko wysyłki nie tej rzeczy, którą zamówiliśmy. Rozpatrując zakupy jednośladów w punktach stacjonarnych z góry odrzućmy giełdy i hipermarkety. W tych miejscach trudno o wykwalifikowanych znawców branży rowerowej i dobre doradztwo. Tzw. rowery marketowe są atrakcyjne cenowo, ale zwykle posiadają wątpliwej jakości osprzęt.

 

Wybór miejsca zakupu dwóch kółek nie jest prosty, trudno ogólnie stwierdzić, co jest lepsze – sklep rowerowy stacjonarny, czy sklep z rowerami online? Każde z miejsc ma swoje mocne i słabe strony. Jeżeli dysponujemy wolnym czasem i dopiero zaczynamy przygodę z jazdą na rowerze, odwiedźmy kilka większych i mniejszych sklepów stacjonarnych. Jeśli z kolei jesteśmy zapracowanymi rowerzystami z doświadczeniem i znajomością branży jednośladów, zakupy rowerowe w Internecie będą korzystniejszym wyborem.

0 comments