Jak polecieć na tanie wczasy. Kilka porad

Tanie wczasy za granicą? Czy to w ogóle możliwe, szczególnie jeśli decydujemy się na podróż samolotem? Okazuje się, że można tanio polecieć na wczasy i to zarówno jeśli korzystamy z usług biura podróży, jak i samodzielnie wykupujemy wczasy. Oto kilka porad, które ułatwią wybranie się na tanie wczasy, które będą mile spędzonym czasem za granicą.

Tanie wczasy – samodzielne kupno biletów samolotowych, o czym pamiętać?

Wiele osób decyduje się na samodzielne wykupienie biletu lotniczego i zorganizowanie wycieczki w miejscu docelowym. Jest to dobre i tanie rozwiązanie dla prawdziwych pasjonatów zwiedzania, którzy lubią własne tempo i chcą być w pełni niezależni.

Obecnie wiele linii lotniczych oferuje tanie loty, a nawet specjalizuje się w nich. Niekiedy oferty na bilety są bardzo kuszące. Zaczynają się od kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych. W końcu możliwość zobaczenia Barcelony, Paryża czy Oslo za kilkadziesiąt złotych to prawdziwa okazja.

Jednak kupując bilety na własną rękę należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach:

– jeżeli chcemy tanio kupić bilet musimy pamiętać o zasadzie, że im wcześniej go zarezerwujemy, tym mniej zapłacimy;

– warto na bieżąco śledzić strony przewoźników, gdyż często organizowane są promocje last minute, dzięki którym można naprawdę sporo zaoszczędzić;

– warto zapisywać się do wszelkich newsletterów upoważniających do zniżek oraz informujących o promocjach na bilety lotnicze;

– decydując się na tanie linie lotnicze trzeba pamiętać o tym, że cena biletu nie obejmuje opłaty lotniskowej, a za nawet małe przekroczenie wagi czy rozmiaru bagażu trzeba dopłacić i to niekiedy bardzo dużo;

– kolejną rzeczą, o której trzeba pamiętać jest to, że lotniska tanich linii lotniczych często znajdują się w dość dużej odległości od miejsc docelowych, nawet do 100 km, więc warto sprawdzić koszty dojazdu do miejscowości, która będzie naszym miejscem docelowym i dowiedzieć się, czy taki koszt nie przewyższy w sumie ceny biletu u innego przewoźnika.

Wiele osób otwarcie przyznaje, że czeka na błędy systemowe pokazujące ceny biletów w aplikacjach do rezerwacji lotów. Zdarzało się już nieraz, że w takich aplikacjach pojawiały się loty w cenie 1 zł…

Tanie wczasy z biurem podróży

Nieco inaczej sprawa wygląda, gdy decydujemy się na wycieczkę wykupioną w biurze podróży. Tutaj najtańsze oferty będą przedstawiane w kampaniach last minute lub first minute.

O ile oferty last minute są dość dobrze znane na polskim rynku turystycznym, to już first minute to stosunkowa nowość. W ramach ofert first minute wyjazd wykupuje się na długo przed planowanym terminem, niejednokrotnie z rocznym lub półtorarocznym wyprzedzeniem. Oferty typu last minute to przeciwieństwo first minute, czyli wyjazd wykupuje się dosłownie na ostatnią chwile, gdyż wiele propozycji wycieczek wiąże się z koniecznością wyjazdu już w kilka dni po podpisaniu umowy.

Przed wyborem oferty warto sprawdzić dokładnie czy za niską ceną wycieczki się coś nie kryje, np. niski standard hotelu lub niebezpieczna destynacja. Jednak takie informacje łatwo zweryfikować na stronach chociażby na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, gdzie widnieją aktualne dane dotyczące bezpieczeństwa turystów i sposobów na weryfikację biura podróży.

0 comments