Najpiękniejsze miejsca, które możemy odwiedzić bez wiz

 

 

Podróż w egzotyczne miejsca wcale nie musi nieść ze sobą obowiązku biegania po urzędach w celu wydania pozwolenia na pobyt w kraju docelowym. Wiele z pozaeuropejskich państw zezwala na bezwizowe zwiedzanie przez określony czas. Wystarczy kupić bilet i lecieć!

Odpocznij w Tajlandii

Na Tajlandii można wypoczywać do 30 dni bez wizy. Można wykorzystać ten fakt i za niewielkie pieniądze odpocząć na lazurowym morzu. Za niewielkie, ponieważ nocleg można znaleźć już od 70 zł. A jest naprawdę warto, ponieważ pogoda dopisuje niemal przez cały czas zachęcając nas do poznania miejscowej kuchni, w której przeważają owoce morza i tamtejsza odmiana imbiru –  galangal. Osoby chcące zaznać bardziej aktywnego odpoczynku mogą odwiedzić Bangkok, miasto z 24-godzinnym trybem życia. Tam zawsze coś się dzieje.

Borobudur Temple, Yogyakarta, Java, Indonesia.

Weekend w Indonezji

Aby odwiedzić Indonezję nie trzeba mieć wizy na pobyt krótszy niż 30 dni.  Należy tylko pamiętać, że pobytu nie będzie można przedłużyć bez opuszczenia kraju.

Indonezja kusi nie tylko rajskimi plażami, ale również archipelagiem Gili składającym się z trzech wysp Gili Meno, Gili Air oraz Gili Trawangan. Cechą archipelagu jest to, że nie ma on ruchu kołowego. Miejsce te jest więc idealnym, aby „uciec” od cywilizacji, gdyż na wyspach możemy spędzić nawet kilka dni bez możliwości powrotu.

Indonezja to kraina wulkanów. Posiada ich ok 500 z czego aż prawie 130 jest czynnych! Odwiedzając ten kraj warto poznać miejscową społeczność słynącą z uprawy zielonych pól ryżowych.

 

Nowa Zelandia nie jest tak daleko

 

Tutaj także wiza nie jest wymagana na pobyt krótszy niż 30 dni. Chyba, że jedziemy w celach zarobkowych. Wtedy, aby myśleć o pracy w Nowej Zelandii konieczna jest wiza na pracę lub pobyt stały.

Z Europy lotem bezpośrednim można dostać się z Londynu, Amsterdamu lub z Frankfurtu lotem bezpośrednim.

Będąc na miejscu warto odwiedzić Narodowy Park Tongariro, którego przepiękne krajobrazy znalazły się w filmie ‘Władca Pierścieni” P. Jacsona. Ten wyjątkowy kraj słynie z przepięknych krajobrazów, które można podziwiać wykorzystując rower i liczne ścieżki rowerowe.

 

Dziewicza ziemia Filipin

Filipiny do świat wysp. Państwo leży na 7107 wyspach z których aż 2500 nie ma nawet nazwy! Jest to idealny świat dla odkrywców dziewiczych plaż, miłośników surfowania i pysznego jedzenia. A wszystko to do 21 dni bez wizy.

 

Słoneczna Dominikana

W Republice Dominikany  średnia roczna temperatura wynosi 30 stopni Celsjusza. Aby przebywać w republice nie wymagana jest wiza na pobyt do 30 dni, który za odpowiednią opłatą można przedłużyć do 90 dni. Dominikanę warto odwiedzić podczas karnawału w lutym, kiedy to cala wyspa się bawi. Największym karnawałem może się pochwalić miejscowość Santo Domingo oraz La Vega, które urządzają huczną imprezę 17 lutego jako kulminację karnawału.

 

 

0 comments