Jak przygotować się do podróży?

Wszyscy lubimy podróże. Chętnie siadamy za kółkiem i ruszamy na podbój świata. Pakujemy bagaże, dzieciom dajemy zabawki i odpalamy silnik. Niestety, nie zawsze jest to takie proste, gdyż zdarza się, że czegoś zapomnimy. Ponadto w czasie wyprawy możemy się zatruć. Na szczęście jest na to sposób. Trzeba dobrze się przygotować i zabrać Nifuroksazyd, który pozwoli opanować biegunkę.

Jak zaplanować podróż?

Zanim wyruszymy w podróż, musimy dobrze zaplanować jej cel i przebieg. Trzeba także zdecydować się na określony środek transportu. Jeśli wykupiliśmy wycieczkę w biurze podróży, częścią organizacyjną zajmie się biuro. Samodzielnie przygotowując wyprawę musimy pamiętać o każdym szczególe. Sprawdźmy, czy mamy wszystkie niezbędne dokumenty (dowód osobisty, ewentualnie paszport oraz EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Zadbajmy także o wykonanie koniecznych szczepień oraz o wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Dobrze przygotujmy także bagaż. Rzeczy, które zabieramy, muszą być dopasowane do warunków klimatycznych miejsca, które zwiedzamy. Trzeba także zabrać wszystkie potrzebne leki. Zawsze przecież możemy się pochorować. Wprawdzie paracetamol jest znany na całym świecie, ale możemy nie wiedzieć pod jaką nazwą Nifuroksazyd funkcjonuje w danym kraju, a przecież łatwo o biegunkę, gdy spróbujemy czegoś, czego dotąd nie jedliśmy.

Skąd się bierze biegunka podróżnych?

Tak zwana biegunka podróżnych to najczęstszy problem zdrowotny u osób podróżujących. Największe ryzyko zachorowania pojawia się, gdy podróżujemy do Indii i okolicznych państw, krajów Afryki, Azji Południowo-Wschodniej oraz Ameryki Łacińskiej. Biegunka podróżnych to zespół objawów żołądkowo-jelitowych, najczęściej związany z zakażeniem przewodu pokarmowego. Do takiego zakażenia dochodzi w wyniku spożycia zanieczyszczonych mikrobiologicznie pokarmów lub napojów. Takie rzeczy zdarzają się w rejonach o złych warunkach sanitarnych oraz w tropiku. Ich przyczyną może być także po prostu odmienna flora bakteryjna w miejscu naszego wakacyjnego pobytu.

Musimy więc pamiętać, by przed każdym posiłkiem dokładnie umyć ręce pod bieżącą wodą lub zastosować środek odkażający. Objawami biegunki są luźne i częste stolce, gazy, wzdęcia, nudności, wymioty i ból brzucha. Zwykle ustępują one samoczynnie, ale włączenie leków i probiotyków może go skrócić o 24-48 godzin. Dlatego w podróż warto zabrać Nifuroksazyd, który jest substancją czynną o działaniu przeciwbakteryjnym. Jest ona wykorzystywana głównie w przypadku zakażeń jelitowych. Lek działa bardzo szybko i bez problemu radzi sobie z drobnoustrojami powodującymi biegunkę. Oczywiście trzeba pamiętać o odpowiedniej diecie wykluczającej soki, owoce, surowe warzywa oraz tłuste i ostre potrawy.

Biegunka potrafi skutecznie przykuć nas do toalety odbierając dobry nastrój. Chcąc uniknąć nieprzyjemności, szykując się do podróży, do bagażu zapakujmy także Nifuroksazyd.

0 comments