Dlaczego warto jechać do Czarnogóry?

 

 

Coraz więcej turystów chce miło spędzić wakacje. Czarnogóra jest idealnym kierunkiem. Kilka lat temu wyjazd do tego kraju był uważany za akt odwagi, gdyż tereny byłej Jugosławii uważane były za niebezpieczne. Dzisiaj Czarnogóra przyciąga wielu turystów, którzy wiedzą, że ten kraj to prawdziwa perełka, którą warto odwiedzić.

Co warto zobaczyć w czasie wakacji? Czarnogóra i jej tajemnice

Czarnogóra to przepiękny kraj – cudowne krajobrazy, wspaniałe wybrzeża, tętniące życiem miasta i sympatyczni, ciepli ludzie, którzy z radością witają turystów. Do tego kraju przyciągają także piękne i piaszczyste plaże. Temperatura wody bywa wyższa niż temperatura powietrza, a wiele miejsc wypoczynku znajduje się w bliskiej odległości od centrum miasta. Mniejsze i większe ośrodki miejskie

pełne są zachwycających zabytków i małych uliczek. Jeśli marzymy o udanych wakacjach, Czarnogóra to dobry wybór.

Jedziemy na wakacje! Czarnogóra zaprasza

Myśląc o wakacyjnym odpoczynku, wyobrażamy sobie siebie leżących na miłej plaży. Słońce smaga nasze ciało, wieje przyjemny wietrzyk. Opuszczamy plażę i udajemy się do miłego ośrodka, gdzie czeka na nas smaczny posiłek i szklanka pysznego napoju. Piękną pogodę zapewni Czarnogóra, Villa Laguna doskonale zaś nas ugości. Hotel mieści się w niewielkim miasteczku Sutomore, które jest typową wypoczynkową miejscowością. Znajdziemy tu dużą, piaszczystą plaża, więc słoneczne kąpiele mamy zapewnione, a relaks w wodzie będzie niezwykle przyjemny. Spokojne uliczki to idealne miejsce do leniwych spacerów, których urozmaiceniem będzie wizyta w kawiarni czy restauracji, gdzie spróbujemy lokalnych przysmaków. W czasie wakacji Czarnogóra zapewni też dawkę historii – w okolicy Sutomore zobaczymy pięknie położone ruiny weneckiej twierdzy Haj-Nehaj oraz kościół św. Tekli. Blisko jest także do Budvy, czyli niewielkiej miejscowości, która powstała ponad 2500 lat temu. Można tu podziwiać przepiękne kościoły, cerkwie i domy. Senne, wąskie uliczki, miniaturowe ogrody z cytrusami i niewielkie place tworzą niezwykły klimat tego miejsca.

Sveti Stefan island in Budva

Ruszamy do Czarnogóry! Villa Laguna żegna gości

W gościnnym hotelu możemy spędzić kilka dni, a później warto wybrać się w dalszą podróż połączoną ze zwiedzaniem Czarnogóry. Szczególnie piękna jest maleńka wyspa Św. Stefana, która jest niezwykle urokliwa. Zabudowa pochodzi z XV wieku, a roślinność robi wielkie wrażenie. Obecnie mieści się tam ośrodek wypoczynkowy, a dawne rybackie domki to ekskluzywne (i bardzo drogie) apartamenty hotelowe. Zjawiskowa jest również miejscowość Stary Bar, w której niektóre budowle pochodzą z XII wieku.

Jeśli dobrze zaplanujemy wakacje, Czarnogóra na pewno nas zachwyci. Jeśli chcemy zobaczyć perły średniowiecznych budowli, poczuć atmosferę chorwackiej Dalmacji, a także wygrzewać się na tajemniczych plażach i pływać w lazurowej wodzie, jedźmy do Czarnogóry.

0 comments